Pripreme za državnu maturu

Dragi maturanti u našoj školi se možete pripremiti za polaganj ispita državne mature.

Kako se pripremiti

U našoj  Privatnoj gimnaziji i turističko-ugostiteljskoj školi Jure Kuprešak se možete pripremati za sva tri, ali i za samo jedan predmet i to za razinu A i razinu B. To isključivo ovisi o Vama i Vašem izboru.

Pripreme za obvezne predmete  traju 40 školskih sati , a za izborne predmete 30 školskih sati.

Radimo isključivo s malim grupama (5-12 polaznika).

Privatna gimnazija i turističko-ugostiteljska srednja škola Jure Kuprešak će Vas pripremiti za polaganje državnih ispita iz sljedećih predmeta:

• hrvatski jezik,
  • engleski jezik,
  • matematika,
  • fizika,
  • kemija,
  • biologija,
  • informatika,
  • povijest,
  • politika i gospodarstvo,
  • ostali strani jezici (talijanski, njemački, francuski, španjolski,...)

Ciljevi priprema:

• Utvrdit ćete gradivo sistematskim vježbanjem na originalnim zadacima i pitanjima s probne mature te prošlih ispita.
  • Obradit ćete i kvalitetno ponoviti potrebne nastavne sadržaje usvojene prethodnim školovanjem.
  • Učenici gimnazijskih programa posebno se pripremaju na a razini.
  •  Učenici strukovnih školai će usvojiti ona znanja koja nisu bila sastavni dio njihovih nastavnih programa u strukovnim školama.
  • Učestalim kontrolnim testovima pratit ćete vlastito napredovanje te završnim testom pridonijeti vlastitom samopouzdanju i smanjenju straha od neuspjeha na državnoj maturi.

Termini priprema:

Nudimo Vam sljedeći izbor termina:

• ZIMSKE PRIPREME - subotom ili nedjeljom po 3 šk.sata po predmetu
  • PROLJETNE PRIPREME - subotom, nedjeljom ili preko tjedna po 3 šk.sata po predmetu
  • LJETNE PRIPREME - radnim danom u jutarnjim terminima po 3 ili 4 šk.sata po predmetu
  • JESENSKE PRIPREME - subotom ili nedjeljom po 3 šk. sata po predmetu

Napomena: zimske i proljetne pripreme Vas pripremaju za ljetni ispitni rok, ljetne pripreme za jesenski ispitni rok te jesenske pripreme za zimski ispitni rok.

Termini  priprema - početak predavanja:

• HRVATSKI JEZIK (osnovna i viša razina):
  • MATEMATIKA (osnovna razina):
  • MATEMATIKA (viša razina):
  • ENGLESKI JEZIK (osnovna razina):
  • ENGLESKI JEZIK (viša razina):

Termini će biti naknadno upisani

« Svibanj 2024 »